Nasz zespół

Umawiając się na pierwszą wizytę do lekarza, dietetyka czy fizjoterapeuty warto zapoznać się z jego kwalifikacjami oraz szczególnymi zainteresowaniami w obrębie specjalizacji. Pomaga to znacząco w dobraniu specjalisty, który wnikliwiej, niż ktokolwiek inny, przyjrzy się dolegliwościom, z jakimi przychodzi do niego pacjent, pomoże zaplanować optymalną diagnostykę oraz niezawodnie dobierze najskuteczniejszy sposób leczenia.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom przedstawiamy biogramy członków naszego zespołu w taki sposób, by bez cienia wątpliwości mogli Państwo wybrać dla siebie najlepszego spośród specjalistów Centrum Medycznego Melita Medical.
Umawianie wizyt do specjalistów

Umawianie wizyt do specjalistów

Poszukując specjalistów mogą Państwo skorzystać również z innych zakładek na naszej stronie. Zaglądając do zakładki „specjalizacje” mogą Państwo zapoznać się z opisem poszczególnych gałęzi medycyny oraz dolegliwościami, które warto skonsultować z lekarzem specjalizującym się w tym zakresie. Natomiast znając chorobę z jaką się Państwo borykacie, można również umówić się do konkretnego lekarza, wskazanego jako specjalista w zakładce z tą konkretną jednostką chorobową.

Nasza placówka to również kompetentny, zaangażowany i empatyczny personel. Możecie Państwo skontaktować się z nimi telefonicznie lub mailowo, a także spotkać się na miejscu podczas wizyt, pobrań krwi, badań diagnostycznych czy udziału w badaniach klinicznych. Każdego dnia dają z siebie wszystko, by, przed wejściem do gabinetu i po wyjściu z niego, czuli się Państwo komfortowo i spokojnie, a każdy zgłoszony problem został rozwiązany sprawnie i bez komplikacji.

Umów wizytę

Gastroenterologia

Dział medycyny obejmujący choroby przewodu pokarmowego. Do gastroenterologa warto zgłosić się, gdy cierpisz na choroby przełyku, żołądka czy jelit, ale także z dolegliwościami gruczołów trawiennych, czyli wątroby i trzustki.

Proktologia

Specjaliści tej dziedziny medycyny zajmują się chorobami końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Są to problemy zdrowotne w obszarze jelita grubego, odbytnicy, kanału odbytu i odbytu. W codziennej praktyce proktolodzy leczą, między innymi, hemoroidy, ropnie okołoodbytnicze i przetoki odbytu.

Hematologia

Dziedzina obejmująca choroby krwi i układu krwiotwórczego. To właśnie hematolog zajmuje się leczeniem niedokrwistość, bardziej znanej jako anemia. Także nowotwory krwi, jak na przykład białaczka, należą do chorób hematologicznych.

Onkologia

Dział medycyny obejmujący choroby nowotworowe. Zarówno profilaktyka, jak i diagnostyka oraz cały proces leczenia nowotworów łagodnych i złośliwych jest obszarem działania onkologów.

Pulmonologia

Obszarem działania tej dziedziny medycyny są choroby płuc. To u pulmonologa leczy się na przykład astmę, mukowiscydozę, zapalenie płuc czy oskrzeli. Do poradni pulmonologicznej warto się również zgłosić, jeśli po przechorowaniu COVID-19 długo utrzymują się dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Radiologia

To dział medycyny obejmujący szeroki zakres diagnostyki obrazowej. Radiolodzy wykonują badania USG oraz oceniają i opisują obrazy pochodzące z RTG, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego. Pracują wykorzystując różne sprzęty i techniki diagnostyczne umożliwiające obrazowanie każdego fragmentu ciała człowieka, tak cenne w profilaktyce, diagnozowaniu czy monitorowaniu efektów leczenia.

Fizjoterapia

Obszerny dział nauki medycznej korzystający w celach leczniczych z ruchu i innych czynników fizycznych. Przyjmujący w Melicie specjalista fizjoterapii zajmuje się rehabilitacją uroginekologiczną, a więc usprawnianiem zaburzonych funkcji mięśni dna miednicy. Pomaga na przykład pacjentkom w ciąży i po porodzie, czy cierpiącym z powodu problemu nietrzymania moczu lub stolca.

Dietetyka

Dział medycyny zajmujący się żywieniem człowieka. To nie tylko nauka o tym, co i w jaki sposób należy jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Dietetyka ściśle wiąże się z psychologią, technologią żywienia i patofizjologią, obejmując w swoim zakresie również żywienie w przebiegu różnych chorób.